Joyetech Evic Basic Kullanımı ve Ayarları

basic

Joyetech evic basic modeli değişken sıcaklık kullanımına sahip, dış görünüm bakımından ince ve hoştur. Aynı zamanda saat ekranı koruyucusu ve RTC fonksiyonlarını destekler. Evic Basic RTC/VW/VT/Bypass/TCR modları ile de mükemmel bir buhar keyfi yapabileceğiniz geniş Oled ekranı ile eşsiz ve çekici tasarımını bir arada sunmaktadır.

Joyetech cihazlarının en iyi özelliklerinden olan güncellenebilir olması Evic Basic cihazının da güncellenebilerek en son haliyle kullanılmasını sağlar.

Evic Basic Nasıl Kullanılır?

Açma-Kapama: Ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya basıldığında ekran açılır ve cihaz kullanıma hazır bir hale gelir. Cihaz açık konumdayken beş kere arka arkaya basılması da cihazı da kapatacaktır.

Buhar Çekimi: Ateşleme butonuna basılı tutarak ağızlıktan buharı içinize çekmelisiniz. Daha sonra ateşleme butonunu bırakın ve buharı dışarı verin.

Şarj ve Güncelleme: Cihazı şarj etmek ve güncellemek için Usb kablosunu kullanın. Cihaz tamamen şarj olduğunda ekran ışığı sönecektir.

Ekran Koruyucu: Cihaz açık konumdayken arayüz ekranına girmek için ateşleme tuşuna ve sağ tarafta yer alan düzenleyici tuşa birlikte basın. Ekran ayarı için sağ tuşa tekrar basın, koruyucu süresini seçerek onay için ateşleme tuşuna basın.

Cihazı Resetleme: Güncelleme sırasında takıldığınız takdirde cihazı yeniden başlatmak için + butonuna basarak bir iğne ile reset deliğine basın.

Evic Basic Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

joyetech_evic_basic

Evic Basic saat ayarı için ayarlar menüsünden ateşleme tuşuna 3 kere basın. Saat, Dakika, yıl, ay ve gün arasında seçim yapılması için sol düzenleme tuşuna basılmalıdır. Parametreyi ayarlamak için ise sağ düzenleme tuşuna basılır. Evic basic iki tür saat ekranına sahiptir. Biri Kadranlı diğeri numerik ekrandır.

Evic Basic Modlar Arası Seçim Nasıl Yapılır?

Evic Basic elektornik sigara modeli için mod seçimi ateşleme butonuna 3 kere basılarak yapılır. TEMP,TCR,Power ve bypass modlarından seçim yapmak için sağ düzen tuşuna basılır. Belirlenen mod seçildikten sonra onaylamak için ateşleme butonuna basılır.

TEMP ve TCR modu altında yanıp sönen ikincil menüye girildiğinde VT, PWR, AMP ve coil seçeneklerini ayarlamak için ise sol düzenleyici tuşa basılır. VT yi ayarlamak için ise Temp Ni, Temp SS316, M1, M2,M3 modları arasında seçim yapmak için sağ düzenleme tuşuna basılarak ateşleme düğmesi ile onaylanır.

Power ve Bypass modları ile yanıp sönen ikinci menüye girmek için sol tuşa basılır. AMP alanı yanıp söner iken AMP, PUff ve time modları arasından seçim yapılması için ise sağ düzenleme tuşuna basılır.

Evic Basic TCR ayarı Nasıl Yapılır?

eVic-Basic-Joyetech

Cihaz kapalı durumda iken TCR ayar menüsüne girilmek için ateşleme ve sağ düzenleyici butonlarına aynı anda yaklaşık 5 sn kadar basılı tutulur.

  • TCR,M1,M2,M3 arasında seçim yapmak için sağ ve sol düzenleme tuşuna basılır
  • Seçeneği düzenlemek için düzenleyici tuşuna basılır
  • Onaylamak için ateşleme butonuna uzun basılır ve yaklaşık 10 sn bırakılır.

Elektronik sigara modellerinden olan mod’lar genellikle profesyonel kullanıcılar tarafında tercihe edilir. Ayar ve kullanımı başlangıç elektronik sigara modellerine karık ve daha zordur.

Evic Basic Sıcaklık Ayarı

Elektronik sigara modu TEMP modu altında coil sıcaklığı ve düzenleyici tuş ile ayarlanabilirdir. Sıcaklık ayarının artması için sağ düşürmek için ise sol düzenleme tuşuna basılır. Düzenleme tuşuna bir kere basıldığında sıcaklık 5°artacaktır ve düşecektir. Düzenleyici tuşa uzun süre basarak sıcaklığı hızlı olarak artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Logo Ayarlama

Logo ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonu ve sağ düzenleyici tuşa aynı anda basılmalıdır. Sağ düzenleyici tuşa iki kez daha basarak logo moduna girersiniz. Sağ tuşa basarak basit şekilde açık ve kapalı seçeneklerinden dilediğinizi seçin. Onaylamak için ise ateşleme butonuna basın.

Evic Basic Arıza Gösterimi

Evic basic elektronik sigara modelinden ekranda görünecek arıza bildirimlerini sizler için hazırladık. Buna göre sizde cihazın arıza olan bölümünde önlem alabilirsiniz.

10 Saniye koruma: Ateşleme butonu 10 saniyeden uzun süre basıldığında güç kesilecek ve ekranda Over 10S Protection uyarısı görülecektir.

Atomizer Kısa Devre: Atomizer kısa devresi olduğunda ekranda Atomizer Short yazısı görülür.

Weak Battery Uyarısı: VT/VW modlarında çalışan bir atomizer 2.9Vtan düşük voltajlara sahip bir batarya ile cihaz kurulursa şu ayar gösterilir. Weak Battery.

Battery Low: Bataryanızın gücü 3.3V altında ile Battery Low uyarısı belirir. Ateşlemeye basmaya devam ederseniz Battery lock down and cannot work yazısı görülür. Bataryanızı şarj ederek tekrar kullanabilirsiniz.

Sıcaklık uyarısı: Cihazın sıcaklığı 70° üzerine çıktıysa güç çıkış kesilir ekranda Device Too Hot uyarısı görülür.

Evic Basic elektronik sigara cihazı kullanırken aklınıza takılan tüm soruların cihazın kullanımını ve ayarlarını sizler için anlattık. keyifli buhar keyifleri diliyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
1
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?
Tüm ürünleri Yurtiçi kargonun kapıda nakit veya kredi kartı seçeneği ile gönderiyoruz. Sipariş öncesi ve sonrası teknik destek veriyoruz. 👍 Güvenle alışveriş yapabilirsiniz 😉