Elektronik Sigaralar Oldukça Güvenli

Elektronik Sigaralar Oldukça Güvenli

Elektronik sigara kullanımına dair kafa karıştırıcı haberler kullanıcıların aklında e-sigaralar güvensiz mi sorusunu yarattı. Bu anlamda çok fazla araştırma olmaması da  oranında daha az görülmesibaşlamak isteyip de başlamayanların içini rahatlatacak araştırma sonucu İngiltere’den geldi.

İngiltere’de yapılan araştırmalar sonucunda elektronik sigaralar normal sigaralar ve tütünden çok daha güvenli olduğu açıklandı. Araştırmanın detayına göre sigarayı bırakarak elektronik sigaraya başlayan kullanıcıların vücutları ortalama 6 ay sonra sigara içmeye devam edenlere göre daha az kansere yol açan maddelere rastlandı.

Bu araştırmanın nedeni elektronik sigaraya geçmek isteyipte kafası karışanlara net bir bilgi vermek olduğu açıklanmış fakat bu güvenirliğin sigarayı tamamen bırakarak nikotin tedavisine başlamış olanlar için geçerli olduğunu hatırlatmak ta fayda var.

Elektronik sigara deneyini yapan ekip lideri Lion Shahab e-sigaralarla insan vücuduna giren kimyasallar daha önceki araştırmalara göre daha az miktarlarda olduğu görülmüş diğer şüphelerin yanlış olduğunu vurgulamıştır.

%97 Oranında Daha Az Kimyasal Madde

elektronik-sigaralar-daha-saglikli-min

Araştırma ekibinin lideri bulgularında elektronik sigaraların güvenli olmalarının yanı sıra nikotin ihtiyacını da normal sigaralar gibi karşıladığını buna göre nikotin krizleri ile baş etmenin en güvenilir yolunun elektronik sigaralar olduğunu açıklamıştır.

Bu araştırmanın masraflarını karşılayan kanser araştırma vakfı farklı gruplarda araştırmalar yaptı. Bu gruplar normal sigara içen ve altı aydır elektronik sigara, nikotin bandı veya spreyi gibi yöntemler kullananlardı.

Bir diğer grup ise hem sigara içmeye hemde elektronik sigara kullanmaya devam edenlerdi.Sadece elektronik sigara içen kişilerde normal sigara içmeye devam edenlere göre kanser ile bağlantılı olan NNAL adlı zehirli kimyasal maddeden %97 oranında daha az görülmesi sigara ve elektronik sigara kullanımı arasındaki farkı az çok ortaya çıkardı.

Sizlerde elektronik sigaraya başlamak istiyorsanız ve aklınızda kafanızı karıştıracak sorular var ise mutlaka bu araştırma yazımızı okuyarak karar verin. Ayrıca bu araştırma BBC tarafından yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
1
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?
Tüm ürünleri Yurtiçi kargonun kapıda nakit veya kredi kartı seçeneği ile gönderiyoruz. Sipariş öncesi ve sonrası teknik destek veriyoruz. 👍 Güvenle alışveriş yapabilirsiniz 😉