Smok AL85 Elektronik Sigara Kullanımı ve Ayarları

al-85-tanitim

Fazlası ile yüksek bir popülariteye sahip olan Smok Alien 220W ve Eleaf iStick Pico 75W modları ile aynı özellikleri taşıyan Smok AL85 mod Alien’ın küçük boyutudur ve bir kaç detay ile Piko’dan miras kalmıştır. Satın alabileceğiniz en iyi modlardan biri olan Smok AL85 Alien 220W’nin genel kalite, fonksiyonellik ve ergonomi anlamında en iyi modlardan biridir.

Sizin için çok uygun olan Smok AL85 rahat bir şekilde elinize oturacak, güç çıkışı sayesinde daha uzun ömürlü bir batarya sunumu yaşatacağını belirtmek isteriz.

Smok AL85 Kutu İçeriği İnceleme

Alien’a benzer bir kutu içeriğine sahip olan AL85 daha önceden Smok ürünü satın alanların farklı kutu stili görmeyeceklerini bilmeleri gerekir.

Diğer birçok markaya göre daha fazla kutu içeriğine sahip Smok AL85 kutu içerisinde yedek cam tüp, bir çift atomizer, Baby Beast tank, USB şarj güncelleme kablosu ve kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Fazlası ile cömert kutu içeriğine sahip AL85 kit e-likit hariç elektronik sigara kullanmaya başlar iken ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınızdır.

Smok AL85 Tasarım ve Kalite

Alien Baby olarak da isimlendirilen Smok AL85 çift 18650 bataryalı modun küçük versiyonudur. Genellikle tasarımları benzerdir, sadece AL85 biraz geniş ve kısadır. Bunun ile birlikte Alien 220W cihazında batarya kapağı cihazın alt kısmındadır ve AL85 cihazında ise üst kısımda olan batarya kapağının kısmında 510 bağlantısının hemen yanında yer almaktadır. AL85 adeta bir Alien mod gibi görünmektedir.

Alien mod ile aynı ateşleme sistemine, OLED ekrana, logoların yer aldığı karbon fiber paneline ve ekran altı düzenleyici butonlara sahiptir. Alien moddan kısa olmasına rağmen Smok AL85 71mm uzunluğa, 27mm kalınlığa ve 48 mm genişliğe sahip olduğundan Alien moddan biraz daha geniştir. Bu genişliği sayesinde elde tutulduğu zaman olumlu tutuş konforu sağlamaktadır.

al-85

Avuç içinde kaybolmayan Smok AL85 kullanıcılara daha fazla konfor sağlamak ile kalmıyor aynı zamanda diğer mini modların tüm özelliklerine de sahiptir. Smok AL85 bataryası Eleaf Pico modundaki ile aynı stilde kapağa sahiptir. Bu sayede üreticiye cihazı oldukça küçük tutma imkanı sağlamaktadır. Çıkıntılı bir kapak olmasına rağmen cihazın genel görünümünü bozacak sorunda bir tasarım değildir.

Metal kapağı basit bir şekilde çevirerek sökün, bataryayı yerleştirmek için pozitif yönün aşağı bakacak şekilde yuvaya yerleştirin ve kapağı tekrar takın. Oldukça basit olan bu işlem sayesinde batarya değişimi için zaman harcamak zorunda kalmayacaksınız. Batarya kapağı Piko’dakinin aksine modun kenarına yakındır. Bu sayede 24mm ve 25mm tanklar için boş alan sağlamaktadır.

Çok fazla renk seçeneğine sahip olması Smok AL85 ‘in daha fazla kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Alien 220W gibi Smok AL85’de yüksek kaliteli bir cihazdır. Sağlam bir his veren metalik çinko gövdeye sahip ve Smok cihaz kaplamaları geliştirmeye gitmiştir, bu nedenle Alien cihazından daha kaliteli olduğunu açıklamaktadır.

 Smok AL85 Menü ve Özellikler

Alien ile aynı menü ve özelliklere sahip olan Smok AL85 Alien 220W ile aynı çip ve ekrana sahiptir. Ekranın oldukça parlak ve geniş olması sayesinde istediğiniz tüm bilgileri kolaylık ile bulabilirsiniz. Ekranın fazla karışık olduğunu düşünen kullanıcılar da var, fakat ekrandaki göstergelerin fazla olması menüde bir işlem yapmak zorunda kalmadan ihtiyacınız olan her şeyi görmeniz anlamına gelmektedir.

Ekranda, ön ısıtma, gerçek zaman voltajı, watt sıcaklık, amper, atomizer rezistansı,çip sıcaklığı ve çekiş sayacı bulunmaktadır. İlk başlarda kullanıcılara biraz karışık gelebilir ama cihaza alıştıktan sonra hiç karışık gelmeyeceğini bilmenizi isteriz. Batarya kurulumu yapıldıktan sonra cihazınızı açmak için ateşleme tuşuna beş defa basın. Gelişmiş ayarlar için ateşleme tuşuna basarak ana menüye gidebilirsiniz.

al-85-ozellik

Hangi modda olduğunuzu seçmek için mod menüsündeki watt, sıcaklık kontrolleri ve hafıza modlarından her hangi birini seçebilir ön ısıtma ya da watt’ınızı ayarlayabilirsiniz. Sayacı sıfırlamak ya da maksimum çekiş sayınızı belirlemek için Puffs menüsüne gidebilirsiniz. Atomizer rezistansını ayarlamak ve yazılım güncellemesini yapmak için de Settings menüsünden yapabilirsiniz. Modu ise güç menüsünden kapatabilirsiniz.

Watt ve sıcaklığı ana ekrandaki + ve – tuşları ile ayarlayabilir, aynı zamanda eksi tuşuna ve ateşleme butonunu aynı anda basarak modlar arası geçiş yapabilirsiniz. Ön ısıtma ayarını değiştirmek için de artı tuşu ve ateşleme tuşunu aynı anda basılı tutmalısınız. Ailen ile tamamen aynı olan Smok AL85 modununun menüsü hakkında gereken her şeyden bahsetmiş olduk bu nedenle her hangi bir Alien mod incelemesinden de yaralanabilirsiniz.

 Smok AL85 Batarya Ömrü ve Performansı

Smok AL85’i ne sıklık ile kullandığınız faktörlere bağlı olarak batarya kapasitesi, modu ve watt ayarı değişmektedir. Baby Beast tank ile 60W bir kullanım yapıldığı zaman pil ömrü yaklaşık 5 saat kadar sürmektedir. Bu değer ek pilli cihaz modu için gayet iyi ve ekstra birkaç saat daha uzatmak istiyor iseniz Watt ayarını düşürebilirsiniz.

Yeni cihazlardaki gibi hızlı şarj özelliğini taşımayan Smok AL85 on-board şarj özelliğine sahiptir. Cihaz bataryasının tamamen dolması yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. Bu nedenle yanınızda her zaman yedek bir batarya bulundurmakta fayda vardır. Performans açısından oldukça yeterli olan Smok AL85 de güç çıkışının ve batarya kapasitesinin kısıtlı olması Alien 220W kadar istikrarlı bir performans sağlamaktadır.

Tank

Şu ana kadar bir düzineden fazla mod ile birleştirilen Baby Beast Smok firmasının en popüler tanklarından biri olmuştur. Smok TFV8 Cloud Beast’tan küçük olmasına rağmen mükemmel bir buhar üretimi ve üst seviyede bir tat yoğunluğu almanızı sağlayacaktır.

İki adet paslanmaz çelik iç atomizeri ile gelen Baby Beast 0.4ohm direncine ve 3ml e-likit kapasitesine sahiptir. Kullanım ömrü oldukça uzun ve bir iç atomizer, iyi bir performans ile uygun e-likit tüketimine sahiptir.

Önceden de belirttiğimiz gibi Alien modunun küçük versiyonu olan AL85 Alien ile aynı tasarımlara daha küçük bir ölçekte sahiptir. 80W güç çıkışına ulaşabilen AL85 Alien ile tamamen aynı özelliklere sahiptir. Sadece batarya ömrü konusunda sorun yaşayabilirsiniz, fakat yoğun şekilde elektronik sigara kullanan biri değil iseniz sorun olmayacaktır. Genel  anlamı ile Smok AL85 iyi bir performansa sahip harika bir cihazdır.

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
1
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?
Tüm ürünleri Yurtiçi kargonun kapıda nakit veya kredi kartı seçeneği ile gönderiyoruz. Sipariş öncesi ve sonrası teknik destek veriyoruz. 👍 Güvenle alışveriş yapabilirsiniz 😉