Elektronik Sigara Atomizer Ömrü Ne Kadar?

Elektronik Sigara Atomizer Ömrü Ne Kadar?

Elektronik sigara sigarayı bırakmak isteyenler için sigaranın simülatörü gibi duman yerine buhar üreten elektronik cihazlardır. Elektronik sigaralar ile sigarayı bırakmak gerçekten istemekle alakalıdır. İsterseniz kısa sürede bırakılabilirsiniz.

Birde e-sigara kullanırken bazı sorular kafa karıştırır. E sigara cihazı aldıktan sonra düzenli olarak satın alacağınız  şeyler atomizer (coil) ve likittir. Elektronik sigara atomizerin ömrü ne kadar? sorusunun cevabını vermek istiyorum.

Elektronik sigara atomizeri ömrü ne kadar?

Elektronik sigara atomizeri ömrü coili kaç volt yada watt’da çalıştırdığınız, kullandığınız likitin pg ve vg oranları atomizer ömrü ile alakalıdır.

Coil yani atomizer ömrünü azaltan en önemli etken telde kalan likit fazlalıkları dır. Bu durumda siz tankın içindeki likiti ısıttığınızı zannederseniz fakat bu telde kalan artık likitlerdir bu yüzden buhar performansı yetersizdir. Bu durumda sarılabilen coil kullanıyorsanız yeni bir sarım yapabilir, başlığı söktükten sonra fitilin kuru zamanında ateşleme yaparak kızardıktan sonra likit atıklarından kullanabilirsiniz.

Veya hafta bir defa olmak üzere yeni bir hazır coil ile değişim yapabilirsiniz. Bu durum elektronik sigarayı kullanmayla da alakalıdır. Sık bir kullanıcı iseniz mutlaka haftada bir kere orta veya az kullanan biri iseniz 2 haftada bir olmak üzere değişim yapabilirsiniz.

Hazır Coil Ne Kadar Dayanır?

Elektronik sigara kullanırken eğer hazır coil kullanıyorsanız bu coilin ne kadar dayandığını merak ediyorsunuzdur. Bu durumda hazır coil kullanım süresi 7 gün yani bir hafta ile 15 gün arasında sizin kullanımınıza bağlı olarak değişir. Zaten kullanırken coili ne zaman değiştirmeniz gerektiğini siz anlarsınız. Eğer yanık bir tat alırsanız coilinizin değişim zamanı gelmiş demektir.

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
1
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?
Tüm ürünleri Yurtiçi kargonun kapıda nakit veya kredi kartı seçeneği ile gönderiyoruz. Sipariş öncesi ve sonrası teknik destek veriyoruz. 👍 Güvenle alışveriş yapabilirsiniz 😉